Havaların soğuması ile birlikte kendini iyiden iyiye gösteren kış şartları, en çok ihtiyaç sahiplerini zorluyor. Özellikle son dönemlerde, küresel olarak artan enerji ve gıda fiyatları, birçok insanı giderek daha da sefalete sürükledi. Birleşmiş Milletler tarafından yapılan araştırmalarda, salgından bu yana 75 milyon kadar kişinin aşırı yoksulluğa itildiğini tahmin ediliyor. Yakın zamanda bu sayı, 800 milyona ulaşabilir.

Bu insanlar için, kışın düşen sıcaklıkları ve sert hava koşulları, her zamankinden daha büyük bir hayatta kalma mücadelesi anlamına geliyor. Yeterli yiyecek bulabilmek, ısınmak ve güvende olmak için verilen bir yaşam mücadelesi.

Tüm bunlara rağmen, hala ümit var. Zorlukların bir nebze de olsa önüne geçebilmek ve sizlerin de destekleriyle ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için buradayız. Geçtiğimiz yıl, cömert bağışlarınız sayesinde, 17 farklı ülkede 435.000’den fazla kişiye, kış mevsimini geçirebilmeleri için sıcak tutan giysiler, battaniyeler ve ısıtıcılar gibi hayati önem taşıyan malzemeler ulaştırdık.

Islamic Relief Türkiye olarak, geçen kış mevsimi, projelerimizi yürüttüğümüz Türkiye ve Suriye’de 50.000’den fazla kişiye kış desteği ulaştırdık.

Islamic Relief olarak bu kış, şimdiye kadarkinden çok daha fazla insana ulaşmak hedefimiz. Sizlerin de destekleriyle birlikte, 17 ülkede, 455.000’den fazla insana kışı daha kolay geçirebilmeleri için yardım malzemeleri ulaştırmak adına canla başla çalışacağız.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.