Afganistan 7 Ekim tarihinde meydana gelen 6.3 şiddetindeki deprem sonucunda büyük bir yıkım yaşadı. Ülkede iç karışıklıklar ve yerel halkın maruz kaldığı zorluklar göz önüne alındığında, depremden etkilenen binlerce insan şu anda büyük bir hayatta kalma mücadelesi veriyor. 

Islamic Relief olarak, deprem bölgelerine acil yardım ulaştırırken, uzun vadede gerekli ihtiyaçların belirlenmesi doğrultusunda durum değerlendirmesi de yapıyoruz. Bu kapsamda, tıbbi malzeme, çadır, kış için gerekli malzemeler ve nakit desteğinden oluşacak yardımlar için gerekli koordinasyonu sağlamak adına çalıştık. 

Bugüne kadar depremden etkilenen  

7.849 kişiye tedavi imkanı sağlandı. 

650 kişiye acil durum kitleri dağıtıldı. 

98 adet seyyar tuvalet temin edildi. 

17 adet su tankı dağıtıldı. 

76.000 litre temiz su sağlandı. 

244 aileye nakdi yardım yapıldı. 

9 adet acil durum sığınağı inşa edildi. 

Islamic Relief olarak, depremden etkilenen bölgelerdeki yaraları sarmaya ve yardıma ihtiyaç duyan insanların yanında olmaya devam edeceğiz.

Depremden etkilenen ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek ve onların yaşamlarını yeniden inşa etmelerine yardımcı olmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. 

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.