Hayatta kalabilmek için kuraklık ve silahlı çatışmalardan kaçmak zorunda kalan Sanaullah ve ailesi aylardır kamplarda yaşıyor.

“Kale-i Nev’deki köyümüzde bitmek bilmeyen kuraklık ve çatışmalardan çok çektik. Çocuklarımız okula gidemiyordu. Tarlalarımız kurumuş, yiyecek hiçbir şeyimiz kalmamıştı.  Besi hayvanlarımızı da ne yazık ki kaybetmiştik.

O şartlar altında yaşamak oldukça zordu. Bu yüzden Herat’a gelmek dışında bir seçeneğimiz kalmamıştı. Şimdi on aydır burada kampta yaşıyoruz.”

“Bütün bir kışı bez çadırlarda geçirdik. Çadırlarımız sağlam olmadığı için yağmur veya kar yağdığında su hep içeriye giriyordu. Çocuklarım soğuk havaya dayanamayıp hasta oldu.

Islamic Relief en ihtiyaç duyduğumuz anda yardımımıza yetişti, bize çadır ve battaniye ulaştırdı, bunun için onlara minnettarız. Şimdi daha rahat bir hayat sürebileceğimiz için mutluyuz.”

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.