Her sene Ramazan ayında bağışlarınız vesilesiyle, yiyecek bulmakta zorlanan ailelere gıda yardımı ulaştırıyoruz. Sadece 2020’de, dünya genelindeki 30 ülkede 934 binden fazla ihtiyaç sahibi insanın iftar yapmasına yardımcı olduk.

Covid-19’un hala etkisini sürdürdüğü bu Ramazan ayında da çok daha fazla insan açlık ve hastalık riski ile karşı karşıya.

Bu sebeple, bu sene, dünyanın dört bir yanında hayat mücadelesi veren herkesin acısını her zamankinden daha fazla hissetmeliyiz. Bu Ramazan, kardeşlerimizin yanında olarak onlara bir olduğumuzu göstermeliyiz.

Dünya’nın zorlu coğrafyalarında yaşayan insanlara Ramazan gıda kolisi ulaştırabilmemiz için bize destek olabilirsiniz.

Gelin bu Ramazan, mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu onlara hissettirelim.

Rasûlullah (sav) şöyle buyurmuştur:

“Müminler, birbirlerini sevmede, birbirlerine merhamet ve şefkat göstermede, tıpkı bir organı rahatsızlandığında diğer organları da uykusuzluk ve yüksek ateşle bu acıyı paylaşan bir bedene benzer.”

(Müslim, Birr, 66; Buhârî, Edeb, 27)

Gazze’de abluka altındaki sayısız ailenin çaresizliğini, Yemen’de kurşunlar ve bombalar arasında kalan çocuğunu kaybeden bir annenin çığlıklarını ya da Myanmar’da bu gece yiyecek hiçbir şeyi olmayan bir çocuğun açlığını hâlâ hissedebiliyor muyuz?

Açlığını hisset

FoodWebbanner

Güçsüz nefesini hisset

Water_WebBanner

Kaybını hisset

Laila_WebBanner

Allah (c.c) Kur’an-ı Kerim’de:

“.. Başkaları için ne harcarsanız Allah onun yerine yenisini verir. O rızık verenlerin en hayırlısıdır.” buyurmuştur [34:39] Paylaşmak ve yardımlaşmak berekettir. Gelin bu Ramazan ihtiyaç sahiplerinin dertlerine elimizden geldiğince ortak olup onlara yanlarında olduğumuzu hissettirelim.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.