Filistin halkı, yıllardır devam eden çatışmalar nedeniyle kendi ülkelerinde kendilerini güvende hissedemiyor. Her an yeni bir abluka ile karşı karşıya kalabileceklerini bilen halk, gündelik hayatlarına endişe ile devam etmek zorunda.

Binlerce ailenin geçim sıkıntısı çektiği Filistin’de, her 3 kişiden 1’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Her 2 kişiden 1’inin ise acil yardım ve suya ihtiyacı var.

Çatışmalardan dolayı yoğunluğun oluştuğu hastanelerde altyapı, personel ve tıbbi malzeme yetersizliği bulunuyor. Öte yandan Gazze’deki kamu hastanelerinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan yakıt rezervleri de neredeyse tükenmek üzere. 

Krize Müdahale

Islamic Relief olarak, 1994’ten beri Gazze’de faaliyet gösteriyoruz. Tıbbi malzeme ve ekipmanın tedarik edilmesi gibi öncelikle sağlık ihtiyaçlarına odaklanarak gıda, temiz su ve diğer acil yardımları bölgeye ulaştırıyoruz.

Filistin’de ve dünyanın diğer yerlerinde hayat kurup hayat kurtarabilmek için desteklerinizi bekliyoruz.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.