Orucunuz sevabını artırın

Islamic Relief geçtiğimiz yıl Ramazan ayında sizlerin desteğinizle 1 milyondan fazla kişiye gıda yardımı sağladı. Bu sayede birçok insan iftar sofralarında besleyici bir yemekle oruçlarını açabildi. Ayrıca, dağıttığımız tüm gıda yardımlarını yerli ürünlerden oluşturuyoruz. Böylece hem yerel ekonomiye katkı sağlıyor hem de yardımlardan faydalanan ailelere aşina oldukları ürünleri sunmuş oluyoruz. Ramazan ayı gıda yardımı programımız, insanların yaşamlarını iyileştirmek adına sürdürülebilir yöntemler sunan uzun vadeli diğer yardım ve kalkınma projelerimizin yanında tamamlayıcı bir program olarak tasarlanmıştır.

Açlıkla Mücadele

Bir yerde sel, kuraklık veya deprem meydana geldiğinde veya bir savaş durumunda, Islamic Relief hemen afet bölgesine gelerek her şeyini kaybetmiş afetzede ailelere yardım elini uzatır.

Suriye, Yemen ve Nepal gibi acil yardıma ihtiyaç duyulan yerlerde yaşayan ailelere gerekli yiyecekleri temin ederek bu zor zamanlarında sahip çıkıyoruz. Bir yandan pirinç, makarna, fasulye ve ekmek gibi temel ihtiyaçlardan oluşan aile boyu gıda kolileri dağıtıyoruz; öte yandan, çocukluklarını sağlıklı yaşayabilsinler diye yetersiz beslenen çocuklar için beslenme merkezleri kuruyoruz.

Ortamın daha uygun olduğu yerlerde ise insanların yıl boyunca gıdaya ulaşabilmeleri için çiftlikler kurmalarına ve zorlu hava şartlarına dayanıklı tarlalarını sulamalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, ailelere ve topluluklara kendi geçimlerini sağlayabilecekleri ortamı oluşturarak dışarıdan yardıma ihtiyaç olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri sağlamaktır. Bu şekilde, bu aile ve toplulukların yoksulluktan gerçek anlamda kurtulabileceğini düşünüyoruz.

© 2022 Islamic Relief Türkiye - Tüm hakları saklıdır. Vakıf Sicil No: 8900358126 ULUSLARARASI İSLAMİ YARDIM VAKFI