Ülkemizde birçok çocuk, farklı zorluklar nedeniyle eğitimden mahrum kalıyor. Eğitime devam eden çocukların bir kısmı ise gerekli araç gereçlere ulaşamadığı için güçlüklerle karşılaşıyor. 

Islamic Relief Türkiye olarak, yetim projeleri kapsamında sponsorluğunu üstlendiğimiz her çocuğun eğitim masraflarıyla da ilgileniyoruz. Okulların açılmasıyla birlikte, çocukların ve ailelerinin maddi kaygılarını en aza indirmek için yürüttüğümüz projelerimize devam ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl, 5500 öğrenciye okul ihtiyaçları için hazırlanan kırtasiye setleri ulaştırdık.

Bu setlerde okul çantası, boya kalemleri, yazı kalemleri ve defter gibi ürünler bulunuyor. Böylelikle okula yeni başlayacak olan ya da eğitimine devam edecek öğrenciler hazır bir şekilde derslerine başlayabildi. 

Bu yıl da yetim projelerimiz kapsamında öğrencilerimizin heyecanına ortak olmak ve eğitim masraflarıyla ilgili endişelerini gidermek için çaba gösteriyoruz.

Sizler de geleceğe yön verecek çocuklarımızın eğitiminde rol oynamak ve okul sevincini paylaşmak isterseniz bağışta bulunabilirsiniz. 

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.