Islamic Relief Türkiye olarak, 6 Şubat depremlerinin ardından bölgede yoğun bir şekilde insani yardım ve kalkınma projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Deprem bölgesindeki çalışmalarımız kapsamında, yeni bir proje için daha harekete geçtik. Vakfımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında Kahramanmaraş’ta 16 ve 8 derslikli iki ilkokul ve 4 derslikli bir anaokulu inşa edilmesi için işbirliği protokolü imzalandı. 

Islamic Relief Türkiye Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Akçelik, “Depremzedelerin yanında olmaya ve eğitim hayatlarına katkı sağlamaya kararlıyız. İnşa edilecek okulların 2024-2025 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında hizmete girmesini hedefliyoruz” dedi.

Deprem Bölgelerindeki Çalışmalarımız

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, Islamic Relief Türkiye olarak bölgede farklı alanlarda birçok çalışma yürüttük. Bu çalışmalar arasında acil durum yardımları, ayni ve nakdi yardımlar, yetim sponsorluğu, sürdürülebilir geçim ve mikrofinans projelerimiz, tarım ve hayvancılık ile ilgili kalkınma destek programları ve eğitim projeleri bulunmaktadır.

Geçmişte Dinar Depremi, Marmara Depremi ve Van Depremi gibi acil müdahale gerektiren durumlarda yardım çalışmalarında bulunduğumuz gibi, bugün ve bundan sonra da ihtiyacı olan bölgelere yardım ulaştırmak için inançla çalışmaya devam etmekten mutluluk duymaktayız.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’e, Bakan Yardımcısı Sayın Ömer Faruk Yelkenci’ye ve İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Sayın Özcan Duman’a işbirliği kurma ve geliştirme konusunda gösterdikleri destek için teşekkür ederiz.

 

 

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.