Ben Makbule. 55 yaşında bir ev hanımıyım. 3 çocuk annesiyim, her biriyle de gurur duyuyorum. Maalesef, 11 sene önce eşimi kaybettim. O zamandan beri çocuklarımı yetiştirmek ve evimizi geçindirebilmek için çalışıyorum. Temizlik personelliği, çocuk bakıcılığı gibi birçok farklı iş yaptım ve bu sayede kendi çocuklarımı yetiştirdim. Yakın zamanda ikisini evlendirdim. Küçük oğlum da üniversiteyi kazandı ve şehir dışına gitti. Tüm bunlar art arda olunca ev birden boşaldı benim için.

Vakfınızı daha önce duymamıştım. Önceden bazı vakıflar aracılığı ile temizlik personelliği yaptım. Bu vesileyle sizlerden haberdar oldum.

Kursun haberini aldığımda çok sevindim. Buraya geldikçe enerjim yükseliyor. Birçok yeni tarif öğreniyorum. Aynı zamanda güzel bir arkadaş ortamım da oldu. Buradan öğrendiklerimle kendimi geliştirip bir gelir kapısı oluşturmak, çeşitli destekler aracılığıyla ufak bir kafe açmak istiyorum. Çocuklarım da hep elimin lezzetli olduğunu söylerdi. Tüm bunlar şimdiye kadar hayalini kurduğum fakat maddi sıkıntılardan dolayı hiç gerçekleştiremediğim şeylerdi.

Sunduğunuz bu imkanlardan dolayı Islamic Relief Türkiye’ye çok teşekkür ediyorum.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.