Islamic Relief; insanlık ve tüm yeryüzü için ortak bir vizyon ve misyonu paylaşan, farklılıklara saygılı bireylerden oluşan bir iyilik topluluğudur.

Vizyonumuz

Yeryüzündeki tüm ihtiyaç sahiplerinin güçlendirildiği, sosyal yükümlülüklerin yerine getirildiği ve insanların diğerlerinin acılarına ortak olarak birlikte yanıt verdiği duyarlı bir dünya tasavvur ediyoruz.

Misyonumuz

Cinsiyet, ırk, din, dil ve bölgeden bağımsız verilen kıymet ve önemle, faydalanıcılarımızın yükünü hafifletip gelişmelerini sağlıyor, yaşadıkları toplum içinde kuvvetlenmeleri ve tüm dünyaya sesleri olmak için harekete geçiyoruz.

Bu bağlamda, onların eğitim, barınma ve sağlık gibi temel insani hizmetlere erişmesine yardımcı oluyor, sürdürülebilir kalkınma planlarımız aracılığı ile yoksulluktan kalıcı çıkış yolları için toplumla birlikte çalışıyoruz.

İHSAN

Çalışmalarımızda, Allah rızasını gözeterek ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmayı, bunu da mümkün olan en iyi şekilde yapmayı hedefliyoruz.

İHLAS

Yaptığımız işlerde samimiyetimizi her daim ön planda tutuyoruz.

ADALET

İhtiyaç sahipleri arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın, gerekli yardımların adil bir şekilde ulaştırılması için çabalıyoruz.

MERHAMET

Her yaşamın değerli olduğu ve sahip çıkılması gerektiği inancı doğrultusunda, merhamet duygusuyla hareket ediyoruz.

EMANET

Sizlerin ve destek ulaştırdıklarımızın güveninin bizlere emanet olduğunu biliyor, çalışmalarımızı bu sorumluluk duygusu ile yürütüyoruz.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.