Malavi’de birçok insan zor koşullarda yaşam mücadelesi veriyor:

  • Malavi, dünyada en yüksek HIV enfeksiyon oranına sahip 9. ülke (BM Dünya Gıda Programı, 2018)
  • Nüfusun yaklaşık yüzde 57’si okuma yazma bilmiyor (UNESCO, 2015)
  • Çocukların sadece yüzde 10’u orta okula devam edebiliyor (UNICEF, 2013)
  • Beş yaşın altındaki çocukların yüzde 37’sinde gelişim bozukluğu görülüyor (BM Dünya Gıda Programı, 2017)

Malavi’de Islamic Relief

Islamic Relief, 2006 yılında etkili olan kuraklıktan bugüne Malavi’de hizmet veriyor. Bölgede acil durum yardımlarınının yanı sıra su, sanitasyon ve sulama olanaklarının iyileştirilmesi gibi pek çok kalkınma projesi yürütüyoruz. Ayrıca, geçim kaynaklarının iyileştirilmesi, yerel halkın kendi başına kalkınabilmesi ve kuraklıkla mücadele edebilmesi için yerel halkla ortak çalışmalar düzenliyoruz. Temiz içme suyuna erişimin zor olduğu bölgelerdeki insanların suya ulaşmalarını sağlayacak projeler düzenliyoruz.

Bunlarla birlikte, Malavi’nin gençlerinin yetişmesini sağlamak adına okul koşullarının iyileştirilmesine önem verecek eğitim faaliyetlerini desteklemeye devam ediyoruz.  Düzenli olarak sağladığımız gıda yardımlarına Ramazan ayında da devam ederek, kuraklıktan etkilenen bölgelere ek dağıtımlar gerçekleştiriyoruz.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.