Benim adım Abdurrahman ve 12 yaşındayım. Depremden sonra, İskenderun’daki evimizi terk ettik ve buraya çadırlara yerleştik. Soğuk ve yağmur altında 11 saat geçirmemiz korkutucu bir deneyimdi ve çok zordu.

O günden beri evimize dönemedik ve kamp alanında kalmak zorunda kaldık. Burada yaşama alıştım ve yeni arkadaşlar edindim. Kamp alanında gıda dağıtımı alıyoruz, fakat maalesef kampta çocuklar için başka etkinlikler yok.

Depremden sonra hayatım çok değişti. Depremden once okula gidiyordum ve öğrenmeye hevesli olurdum, ancak şimdi kamp alanında okul yok ve bu beni üzüyor.

Islamic Relief Türkiye’nin ekibi bize oyuncaklar getirdiğinde çok mutlu oldum. Hemen kardeşlerimi alıp onlarla oynamaya başladık ve birlikte zamanımızın tadını çıkardık. Sonra annemle birlikte bize hediye olarak verilen kartla yeni kıyafetler almak için gideceğiz.

Zorlu koşullar içinde olsak bile, bu hediyeleri sağladığınız için bize bayram sevinci yaşattınız. Destekleriniz ve katlılarınız için çok teşekkürler.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.