İnsanlara kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için gerekli ortamı sağlamayı amaçlıyoruz. Bir kişi düzenli gelir elde etmeye başladığında bundan bütün aile yarar sağlar. Bir işletme kredisi geri ödendiğinde ise – ki faizsiz kredilerimizin yüzde 98’i geri ödenmekte – para başka ailelere yardım etmek için de kullanılabilir.

İnsanlara yıllarca yiyecek, su ve barınma yardımı sağlayabiliriz. Ancak tek seferlik yardımla insanların kendi işlerini kurmalarına da imkan oluşturabiliriz.

Yalnızca bir bağışınız bile birçok aileye katkı sağlıyor ve bu ailelerin gelecek yıllarda kendi kazançlarını sağlamalarına yardımcı oluyor.Yetim çocuklarına bakabilmek için mücadele eden kadınlar ve afet veya savaşta her şeyini kaybeden aileler için sizler de bağış yaparak sürdürülebilir çözümler sunabilirsiniz. Böylelikle bağışınız sadaka-i cariyeye, yani hayrı devam eden iyiliklere, dönüşebilir.

Peygamber efendimiz ﷺ buyurdu ki: “İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.” (Müslim)

Siz de bağış yaparak bu müjdeye nail olun.

© 2022 Islamic Relief Türkiye - Tüm hakları saklıdır. Vakıf Sicil No: 8900358126 ULUSLARARASI İSLAMİ YARDIM VAKFI