Sürdürülebilir geçim projelerimizle,

insanlara kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için gerekli ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Özellikle acil durumlarda yapılan tek seferlik yardımların yanı sıra, insanları kendi geçimlerini elde etmeye teşvik etmeyi ve dışarıya bağımlı olmadan hayatlarını sürdürebilmelerini amaçlıyoruz.

İnsanlara yıllarca yiyecek, su ve barınma yardımı sağlayabiliriz. fakat tek seferde bir geçim kaynağı oluşturarak insanların kendi işlerini kurmalarına da imkan oluşturabiliriz.

Yalnızca bir bağışınız bile birçok aileye katkı sağlayarak bu ailelerin gelecek yıllarda kendi kazançlarını sağlamalarına yardımcı olmakta.

Yetim çocuklarına bakabilmek için mücadele eden kadınlar, afet veya savaşta her şeyini kaybeden aileler için sizler de bağış yaparak sürdürülebilir çözümler sunabilirsiniz. Böylelikle bağışınız sadaka-i cariyeye, yani hayrı devam eden iyiliklere, dönüşebilir.

Peygamber efendimiz buyurdu ki:

“İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat.” (Müslim)

Siz de bağış yaparak bu müjdeye nail olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2022 Islamic Relief Türkiye - Tüm hakları saklıdır. Vakıf Sicil No: 8900358126 ULUSLARARASI İSLAMİ YARDIM VAKFI