Babasının vefatıyla hayatı alt üst olan Ahmet’in ailesinin aylık geliri bin lira civarında ve bu durum ekonomik şartların giderek zorlaştığı günümüzde geçimlerini gittikçe zorlaştırıyor. Bunun yanı sıra, derslerine takviye destek alması amacıyla dershaneye gidebilmesine de engel oluyor. Ancak Ahmet, bu zorlu dönemde bile başarılı bir ortaokul öğrencisi olarak öne çıkıyor.

Sanata ve bilime olan merakıyla diğer öğrencilerden ayrılıyor ve küçük yaşına rağmen İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabiliyor. 

Ahmet’in annesi, sponsorluk desteği sayesinde onu dershaneye yazdırma imkânı buldu. Sponsorlukla gelen destek, evin temel ihtiyaçlarının yanı sıra, Ahmet’in eğitim masraflarını da karşılıyor.

Islamic Relief Türkiye ile, Ahmet’in hayatında yeni bir sayfa açıldı ve bu, onun başarıya giden yolculuğunda önemli bir başlangıç oldu.

  Sponsorluk destekleri ile, eğitimlerinden geri kalan çocuklarımızın hayalleri gerçek olabilir ve başarıya giden yolda önemli adımlar atabilirler. Ahmet’in hikayesi, umut ve fırsat sunan sponsorluk desteklerinizin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösteriyor. 

Gelin siz de Ahmet gibi nice çocuğun kahramanı olun. 

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.