Ben Elif. 32 yaşındayım. Daha önce 10 yıl satış personeli olarak çalıştım. Pandemi, evlilik ve çocuk üst üste gelince çok pasifleştim. İdealleri olan ama gerçekleştiremeyen bir Elife dönüşmüştüm. Ben kursun yakınlarında oturuyorum. Binanın önünden geçerken pastacılık çırağı kursunu gördüm ve başvuru yaptım fakat bebeğim çok küçük olduğu için gelemedim.

Sonra bir gün telefonum çaldı. Vakıftan aradıklarını, pastacılık kursu projeleri olduğunu söylediler. Vakfınızı ilk o zaman duymuştum. Ben de bunun bir işaret olduğunu düşünüp projeyle ilgilendiğimi söyledim. Çocuğumu kardeşime bırakıp kursa gelmeye karar verdim.

Kurs benim için çok güzel bir tecrübe oldu. Haftada bir de olsa çok güzel şeyler öğreniyoruz, çok güzel bir kurs ortamı oldu.

Gelecekte butik pasta kafe açmak istiyorum. Kadın girişimciler için çeşitli destekleri takip ediyorum. Ben bu işi öğrenip hem kendi yerimi açmak hem de öğrenmek isteyenlere katkı sağlamak istiyorum.

Islamic Relief- Türkiye’nin bu projesi, bir şeyler yapmak isteyip de imkânı olmayanlara çok güzel bir fırsat. Destekleriniz ve katlılarınız için çok teşekkürler.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.