Her geçen gün artan ölüm ve yaralanma sayısı, acil yardıma ihtiyaç duyan siviller için zamanın daraldığını gösteriyor. Islamic Relief ekibi, artık sivillerin ve yardım çalışanlarının da saldırılara maruz kaldığını ve güvenli bir yerin kalmadığını bildiriyor.

Hayat kurtarıcı yardımların ulaştırılması için hemen bir ateşkes ilan edilmesi gerekiyor.  

 Hastaneler ve sağlık kuruluşları sürekli saldırı altında. En az 24 hastane ve sağlık kuruluşu, 22 ambulans, bombardıman sırasında zarar gördü ve 30’dan fazla insani yardım çalışanı ve sağlık personeli hayatını kaybetti. 

Filisitn'de yıkım sonrası

Islamic Relief Gazze çalışanlarından biri, yaşananları şu sözlerle anlatıyor:  

“Dün gece çok kötüydü. Her yerde saldırılar vardı ve kimse uyuyamadı. İnsanlar hala enkaz altında mahsur kalmış ve diri diri gömülmüş durumdalar.” 

“Yiyecek ve su stoklarımız tükenmek üzere ve yardım girişlerine izin verilmediği sürece, insanların açlıktan ölmelerinden endişe ediyoruz. Bu, her dakika daha da kötüleşen insani bir felaket.” 

“Gazze’de siviller için güvenli hiçbir yer yok.”

“İsrail’in emriyle insanlar güneye gitti ama barınak yok, yiyecek yok, su yok ve bombardıman orada da devam ediyor. Bombardıman acilen durdurulmalı, aksi takdirde tüm dünya izlerken aralarında birçok çocuğun da bulunduğu siviller, ölmeye devam edecek. Uluslararası toplumun bizi terk ettiğini düşünüyoruz.” 

Islamic Relief'in Filistin Yardımı

Islamic Relief olarak Filistin’de 1997’den beri aktif olarak çalışıyoruz ve yerel bir ekibe sahibiz. Acil durumlarda hemen harekete geçebilmek adına, gerekli malzemeleri düzenli olarak stokluyoruz. Gazze’ye yardım girişlerinin hala kapalı olduğu bu süreçte, ekibimiz ve birlikte çalıştığımız yerel partnerlerimiz, krizden etkilenen sivillere bu sayede hızlı ve etkili bir şekilde yardım ulaştırabiliyor.

Şu ana kadar gıda kartı, gıda paketi, hijyen paketi, yemeye hazır gıda ve tıbbi malzeme yardımını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 

Filistin gıda paketi dağıtımı

Sen de çalışmalarımıza destek ver,  bu yardımlaşmanın bir parçası ol. 

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.