Ben Tesnim, annem, babam ve 5 kardeşim Suriye’deki çatışmalar nedeniyle 2011’de Türkiye’ye taşındık. Bir süre Şanlıurfa’da bir kampta yaşadık. Annem ve babam çalışmak için Adana’ya gittiler, onlar çalışmaya başlayın yerleştikten sonra bizi de yanlarına aldılar. Ancak taşındıktan hemen sonra babam vefat etti. Annem Adana’da yerel bir tatlıcıda çalışıyordu. Orada 8 yıl yaşadık.

Gaziantep Üniversitesi’nden kabul alınca bir apartman dairesi kiralayıp oraya taşındık. Annem çok güzel yemekler yapıp Suriye’de satardı, bizde aynısını burada yapmayı düşünüyorduk ama o hayatını kaybetti.

Ben ve kız kardeşim için çok zor zamanlardı. Diğer kardeşlerim farklı şehirlerde yaşıyorlar, evlendiler ve kendi hayatlarını kurdular. Annemi kaybettiğimde, ailemin her bir üyesini kaybetmiş gibi hissettim.

O sıralar bir arkadaşım bana Islamic Relief ve projelerinden bahsetti. Biz de kardeşimle birlikte bunun bir parçası olmaya karar verdik ve yetimhaneye taşındık.

Ben ve küçük kız kardeşim burada birlikte yaşıyoruz. Artık çalışmak zorunda olmadığım için ikinci bir üniversiteye kayıt oldum, bu sayede aynı anda iki farklı alanda eğitim görüyorum, işletme ve insan kaynakları yönetimi. Bu arada kitap satıyorum. Bu işe lisede okuduğum kitapları satarak, küçük bir girişimle başlamıştım. Annem bana kazandığından para verirdi ve kitap alıp satmaya devam etmemi söylerdi.

Kurban bayramını böyle geçireceğimizi tahmin edemezdik. Uyandık, hep birlikte kahvaltı hazırladık, sonra diğer çocuklarla birlikte parka gittik. Islamic Relief sayesinde burada her şey harika.

© 2023 Islamic Relief Türkiye - Vakfımıza, T.C. İstanbul Valiliği’nin 13.01.2023 tarih ve 364720 sayılı olurlarıyla Türkiye genelinde bir yıl boyunca yardım toplama izni verilmiştir.